Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze 3.0 przeszedł znaczące zmiany w porównaniu do swoich wcześniejszych wersji. Najważniejsze modyfikacje obejmują niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie oraz większy nacisk na kompleksową termomodernizację domów. Dodatkowo, zakupując produkty takie jak okna, drzwi lub bramy garażowe od naszej firmy, masz możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia w procesie składania dokumentów o dofinansowanie.

Nowa odsłona programu Czyste Powietrze wprowadza innowacyjną opcję, umożliwiającą złożenie dwóch wniosków o dofinansowanie. Osoby, które już złożyły wniosek na wymianę kotła, mogą teraz złożyć kolejny wniosek dotyczący termomodernizacji swojego budynku. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie audytu energetycznego, a program przewiduje dotację do 1200 zł na ten cel. To inicjatywa promująca termomodernizację jako skuteczną metodę na obniżenie kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych.

Program Czyste Powietrze 3.0 oferuje także wyższe poziomy finansowania. Od stycznia bieżącego roku dostępne kwoty dofinansowania obejmują:
– do 66 000 zł w standardowym poziomie dofinansowania,
– do 99 000 zł w wyższym poziomie dofinansowania,
– do 135 000 zł w najwyższym poziomie dofinansowania.

Kolejną ważną zmianą jest dostępność Kredytu Czyste Powietrze. Beneficjenci mogą teraz otrzymać pożyczkę z dotacją na częściową spłatę zobowiązania na inwestycje, które zostały rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku w banku. Wcześniej taki kredyt z dotacją udzielany był wyłącznie na projekty rozpoczęte po złożeniu wniosku o dofinansowanie w banku.

Program został również zoptymalizowany pod względem procesu obsługi i rozliczeń. Beneficjenci mają teraz aż 36 miesięcy na dokonanie rozliczenia inwestycji, a budżet programu wynosi ogromne 103 miliardy złotych. To doskonała okazja do skorzystania z dostępnych dotacji i cieszenia się nowymi oknami, drzwiami lub bramami garażowymi.

Wybierając produkty Eko-Okien, nie tylko inwestujesz ekologicznie, ale także masz możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia w pozyskaniu dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze 3.0.

Więcej informacji na temat programu znajdziesz na stronie: czystepowietrze.gov.pl.

Przystąpienie do Programu nigdy nie było tak proste jak teraz!

Produkty Eko-Okna NDL spełniające wymogi Programu Czyste Powietrze: Okno PVC Ideal 8000
Okno PVC BluEvolution 82
Okno PVC BluEvolution 92
Okno PVC S9000
Okno PVC EkoSun 83
Okno PVC Ideal Neo
Okno aluminiowe MB-86N
System przesuwny Patio 8000
Okno drewniane Naturo 76
Drzwi aluminiowe Despiro
Brama garażowa INFINITI – system F
Brama garażowa INFINITI – system X

Nasze produkty ograniczają w sposób znaczący wydatkowanie na ogrzewanie! Miej to na uwadze!